SKÅL samt DOSA, silver, bl.a. T. Eldh, 1900-talets början. Tot ca 180 g.

Skål med floral dekor, h 5,5.
Dosa med minnesmynt från Oscar II:s 25-årsjubileum som regent. Diam 5,5. Invändigt förgylld.

Bruksslitage, repor.

Lähtöhinta
1 200 SEK