237286

HERRUR, 14k guld samt FICKURKEDJA, 14k guld. Vikt 150 g.

Vit emaljurtavla. Bakstycke märkt " No 402508 Medaille D'or Bordeaux 1895 Repetition Chronographe Diplôme D'Honneur, Paris 1896, Invicta" Fickur, h 8,5. Fickurkedja, l ca 12.

Ur funktion, bucklor samt slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK