POTTSKÅP. Rokoko, 1700-tal. Troligen Italien.

Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Upptill låda. Nedtill dörr. L 53, b 34, h 74.

Skador, lagningar, ett fotbeslag saknas. Senare lås och gångjärn.

Lähtöhinta
10 000 SEK