SOCKERSKÅLAR, ett par, silver, Simon Simonsson, Stockholm. 1821-1835. Totalvikt 1736 g.

Runda på hög fot. Svängda hänklar. Rund fot med fyra tassfötter. Med Friherrliga ätten Banérs vapen ingraverat. H 27.

Slitage, ärgade, repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK