BÄGARE SAMT VAS, silver, CG Hallberg resp GAB, Stockholm 1906 resp 1947. Totalvikt ca 350 gram.

Trumpetformad bägare med välvd fot. Vas på fot, dekorbård. H 12-16.

Slitage, repor, vasen med monogramgravyr.

Lähtöhinta
1 800 SEK