Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

TEKANNA, silver, empire, Barkander & Söhrling, Linköping 1831. Vikt ca 820 gram.

Rundad, delvis godronnerad med svängs pip, uppsvängt trähandtag, välvt godronnerat lock med träknopp. H 18.

Slitage, smärre bucklor, ristad stöldskyddsmärkning.

Lähtöhinta
5 000 SEK