SNUSDOSOR, 2 st, silver, bär stmp Moskva, 1838 samt Léon Baujois, Paris, Frankrike. 1800-talets andra hälft. Vikt 189 g.

En dosa med stämplar från Moskva, 1838. Riklig floral dekor i Nielloteknik. L 8. Dosa med geometrisk dekor i Nielloteknik. L 7.5.

Repor samt bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK