BESTICKSERVIS, 106 delar, silver, "Svensk spets", mest GAB, 1910-tal. Totalvikt ca 4300 gram.

12 matgafflar, 11 matknivar med järnblad, 12 bordsgafflar, 10 bordsknivar med järnblad, 6 smörgåsgafflar, 12 fruktknivar, 12 dessertskedar, 2 smörknivar, 2 syltskedar, 2 saltskedar, 9 kaffeskedar, 13 mockaskedar, såssked, soppslev, tesil, tårtspade.

Slitage, järnbladen med anlöpningar.

Lähtöhinta
9 000 SEK