BYRÅ, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.

Mönsterlagd fanér av flertal träslag, medaljong med blomstermotiv. Två lådor och snedställda hörn, lätt svängda ben. Marmorskiva. L 80, b 44, h 75.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
700 SEK