SMÖRTERRIN MED FAT, ett par, porslin, Qingdynastin, Qianlong, Kina, 1700-tal.

Blå underglasyr, Blomsterdekor samt landskapsscen med pagod. Fohundar på sidorna. L 21, h 12.

Smärre slitage. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK