KOPP MED FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-talets andra hälft.

Med dekor av tre kronor, målad faskes kring kanterna samt blomster kring kanterna. H 3,5 resp 6 diam 8 resp 14.

Slitage, repor, dekor bortfall.

Lähtöhinta
2 000 SEK