Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SPEGEL SAMT KONSOLBORD, sengustavianska, tidigt 1800-tal.

Rektangulär spegel med kröndekor av parställda sfinxer mellan voluter uppbärande postament. H 167. Konsolbord med dekor av mussla, framdragen fotplatta med dekorerad sockel. L 74, b 44, h 83.

Hårt slitage, nästan helt bortfallen förgyllning, sprickor, konsolbordet ej ursprungligen tillhörande samt har delvis sekundär dekor.

Lähtöhinta
8 000 SEK