BRICKA samt GRÄDDKANNA, silver, rokokostil. GEWE Malmö 1949 resp otydl mästarstämpel Stockholm 1847. Tot ca 450 g.

Brickan av rektangulär form. Floral dekor i rokokostil. L 19. Gräddkanna med floral dekor samt svängd hänkel. Invändigt förgylld. H 14.

Repor och slitage. Kannan med mindre inskription. Fot med lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK