KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Bronserade. Dekor av band- samt pärlstav. Runda kannelerade ben. Stoppad rygg, sits samt viss del karm.

Bruksslitage, färgbortfall, smärre skador och stötmärken. Förlängda framben.

Lähtöhinta
4 000 SEK