SPEGEL, koppar, Liberty, London, England, 1900-talets början.

Trästomme klädd med nitad koppar, krön med reliefplatta med mansprofil, "Dante", grönpantinerad koppar. Brickmärkt Liberty, London. H 79.

Slitage. Anlöpningar. Mindre bucklor. Bristningar. Glas med anlöpningar. Enstaka nitar saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK