Tina
247782

SKÄNKKANNA, tenn, Gustaf Frederic Wigholm, Arboga, verksam 1804-1849.

Konformad med tumgrepp. Minnesmynt på locket, troligen Oskar I. Stämplad. H 26.

Bristning vid hänkel. Tumknopp sned. Repor. Slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK