FIGURGRUPP, porslin, Rudolstadt Volkstedt, Tyskland, 1900-talets början.

Dansande par, polykromt bemålad med detaljer i guldfärg, på oval fot. Märke i underglasyrblått. L ca33 h 28.

Mindre skador. Nagg. Lagningar. Slitage på bemålning.

Lähtöhinta
4 000 SEK