KARUSELLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Björk. I sargen 8 lådor varav fyra med lås. Runt med tredelad centralfot. Diam 110, h 77. Nyckel finns.

Spricka. Slitage. Sprickor. Nött. Skivan lite vickig.

Alkuperä - Provenienssi

Fituna säteri, Sorunda.

Lähtöhinta
3 000 SEK