BYRÅ, rokokostil, Holland 1900-talets första hälft.

Mahognyfanerad med intarsia i ljusare trädslag i form av blomsterurna, blad m m. Svängd form. Två lådor. L 78, b 50, h 79. Nyckel finns.

Något slitage, smärre fanérskador. En nyckelskylt lös (finnes). Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK