Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI BESTICK, 17 st, silver, 1800/1900-tal. Tot vikt ca 464 gram.

Fruktknivar, 5 st, märkta Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1900 rep. 1907. L 18.
Kaffeskedar, Svensk Spets, 5, st, märkt A.G Duva, Stockholm, 1908. Verksam 1901-1950.
L 13.
Kaffesked, märkt Lars Johan Dahlberg, Lund. Verksam 1812-1841(1847). L 12.
Kaffesked, otydlig märkning, 1814. L 14.
Kaffesked, märkt Petter Norlin, Malmö, 1806. Verksam 1766-1811(1812). L 13,5.
Gaffel, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1883. L 17,5.
Sked, importmärke, 1939. L 20.
Gaffel och sked, importmärke. L 17.

Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK