LAVOIR, gustaviansk stil 1800/1900-tal.

Mahogny. Dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Avfasade hörn med kannelyr. Kvadratiska, nedåt avsmalnade ben. mässingsbeslag. Skiva samt hylla av vit marmor. Konturerade sidor, krön. L 99, b 58, h 105. Nyckel finns.

Slitage. Nagg. Senare fog-plugg mellan stenskivorna. Repor. Skador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK