MATTA. Old/semiantik Persisk, möjligen Täbriz, ca 360x250.

Närmast kvadratisk medaljong i blått. Beige fält med täckande dekor av kvadrater, livsträd och växter. Blå huvudbård indelad i fält med återkommande motiv. Signerad.

Slitage, fläckar, trampveck.

Lähtöhinta
8 000 SEK