TESERVIS, 4 delar, porslin. Ryssland, 1800-tal.

Bestående av tekanna, sockerskål, mjölkkanna samt spillkum. Målad polykrom och förgylld dekor. Tekannans l 24.

Skålen med stjärnspricka. Sockerskålens lock spräckt.

Lähtöhinta
8 000 SEK