KRÄFTSERVIS, 14 delar, flintgods. Rörstrand 1920-tal.

12 tallrikar med dekor av kräftor på brätet. diam 22. Två skålar med dekor av kräftor som bär upp skålarna. Märkta Rörstrand. H 10, diam 20,5.

Bruksslitage. Krackelerad i glasyren.

Lähtöhinta
3 500 SEK