SEKRETÄR, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanér av pyramidmahogny, raka sidor, tvådelad, fyra lådor, klaff med bakomliggande inredning av 13 mindre lådor, lucka, fack. Rombformade nyckelskyltar av mässing. L 125, b 55, h 137. Nyckel finns.

Slitage, repor, lagningar och fanérskador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK