VAS, ett par, glas, trol. Ryssland. Slutet av 1800-talet.

Ett par vaser med med handmålat motiv i form av två kvinnor . Meanderbord. Frostat glas. H 29.

Slitage. Nött i guld färgen.

Lähtöhinta
3 000 SEK