SERVIS, 52 delar, porslin, Imari, Japan, 1900-talets första hälft.

Snarlik dekor. 13 mattallrikar med konturerad kant, diam 24. 13 mindre tallrikar, diam 17,5. 13 soppskålar med lock, diam 16.

Obetydliga kantnagg.

Alkuperä - Provenienssi

Lähtöhinta
6 000 SEK