SKÅL med LOCK, Kina. 1800-talets första hälft.

Rund skål med häncklar, lock med knopp i form av ett kräftdjur. Polykrom dekor. Diam 14, h ca 8.

Bruksslitage. Glasyrdefekt. Målad nagg.

Lähtöhinta
1 200 SEK