KANAPÈ, nyrokoko, 1800-talets slut.

Valnöt, skuren dekor. Klädd i mönstrat tyg. L 153.

Ett ben av men medföljer. Slitage, skav. Några kanband har lossnat.

Lähtöhinta
2 500 SEK