KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1896. Tot. v. 960 g.

Kaffekanna, h 24, gräddkanna, h 12, och sockerskål, h 8,5. Floral dekor i relief. Nedtill godronnerade.

Gravyr av monogram och datering. Bruksslitage, repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK