SERVISDELAR, 3 st, silver och ebenholts, Georg Jensen, Danmark, Totalvikt 427g. 1900-tal.

Bricka i ovalform, sockerskål i rundform med lock. Gräddkanna. Samtliga stämplade Georg Jensen, Copenhagen, GI 830 S. Samt 80 på sockerskålen och gräddkannan. Bricka L 22,5, B 15. Gräddkanna H 6. Sockerskål H 7.

Smärre slitage. Smuts.

Lähtöhinta
4 000 SEK