URNA, keramik, Kina. Han dynastin (206 f.Kr.–220 e.Kr).

Cylindrisk form på trepassfot. Indragen mynning. Grönglaserad. H 27.

Smärre skador, smärre nagg.

Lähtöhinta
6 000 SEK