LJUSKRONA SAMT APPLIQUER, ett par, mässing, barockstil, 1900-tal. H 23-41.
Trearmad ljuskrona med svängda armar och avslutande klot. Ett par appliquer med två svängda armar vardera samt avslutande halvklot. Glasplafond till ljuskronan medföljer.
Smärre slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?