FÅTÖLJ, Kina, 1900-talets första hälft.

Svartmålad med rikt bemålad dekor, reliefdekor i ryggbricka i form av ett vandrande par. Flätad rotting i rygg och sidor. Calw and ball fötter. Lös plymå.

Slitage. Senare klädsel.

Lähtöhinta
3 000 SEK