URNA MED LOCK, porslin. Kina. Sen Qing, 1800/1900-tal.

Interiörmotiv med kvinnor i underglasyrblått. H 48.

Nagg på foten, mindre lagning vid mynningen och mindre nagg. Locket med invändig tillverkningsspricka. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
3 000 SEK