BOJANER, 2st, porslin, Kangxistil, sen Qing 1800/1900-tal.

Rundade med lock och dekor i underglasyrblått av figurscener. H 31.

Slitage, repor, nagg. Båda locken med omfattande lagningar.

Lähtöhinta
2 500 SEK