Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
256946

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, urtavlan märkt Nils Berg Stockholm, verksam 1751-1794.

Förgylld och bronserad, urhus uppburet av kolonner med spegelbakgrund, kronande bandrosett, emaljurtavla med arabiska siffror, pendel finns. H 63. Nyckel finns.

Slitage. Skador. Urtavla med skador. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK