BYRÅ, empire, 1800-talets första hälft.

Valnötsfanerad. Rak form. Kvadratisk formad intarsiadekor längs skivan samt de 3 lådvarven. Bladhölstrade fötter. L 120, b 58, h 90. Nyckel finns.

Slitage, repor, fanerskador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK