BORDSLAMPA, mässing och porslin, 1900-tal.

Balusterformad bordslampa i porslin med rödbotten med växtdekor. Sockel och häncklar i mässing. Delvis genombrutet. H 49.

Smärre slitage. Mässingen något anlupet. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK