BORD, allmoge, 1700/1800-tal.

BORD, allmoge, 1700/1800-tal.

Gråmålat samt svartmålad skiva. Nedåt avsmalnande ben. En låda. L 100, B 60, H 74.

Skivan med spricka. Slitage. Repor. Senare bemålning.

Lähtöhinta
3 000 SEK