MATSERVIS, ca 97 delar, flintgods, "Harmony", Grindley, England, 1900-tal.

23 mattallrikar (diam 25), 12 djupa tallrikar ( diam 25), 12 mindre djupa tallrikar ( diam 23), 12 efterrättstallrikar (diam 23), 23 assietter ( diam 18), 2 kannor (h 13), såssnipa (h 8), 2 karott med lock ( l 28), 4 serveringsskålar ( l 22-26), 6 serveringsfat ( 27-43).

Smärre slitage. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK