SERVISDELAR, 98 st, porslin, "Empire", Rörstrand, 1900-tal.

2 såssnipor på fot. 3 uppläggningsskålar. Soppterrin med fat. Terrin. 8 uppläggningsfat. 16 assietter. 12 mindre djupa tallrikar. 15 förrättstallrikar. 25 tallrikar. 15 djupa tallrikar.

Bruksslitage. En uppläggningsskål samt en terrin med skador, terrinen med sprickor, lösa delar till dessa medföljer.

Lähtöhinta
5 000 SEK