262175

BORDSPENDYL, senempire, Marc à Paris, Frankrike 1800-talets mitt.

Brons, delvis förgylld. Rektangulär form med avfasade hörn, dekor av akantus, krönande sittande pojke. H 43.

Slitage. Urtavlan med skador och sprickor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK