SERVIS, 6 delar, porslin, Fornasetti, Milano, Italien 1950-tal.

4 mocca eller espressokoppar med fat. Dekor i svartvit samt förgyllning. Tot H 7. Ovalt uppläggningsfat samt rektangulärt uppläggningsfat. Dekor i svartvit samt förgyllning. Diam ca 14-16.

Dekoren med slitage. Repor. Tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
1 500 SEK