MÖSSBORD, 1800-tal.

MÖSSBORD, 1800-tal.

Bemålat. Mössbord i rak form med en draglåda upptill. Räfflad skåplucka. Två små draglådor på högra sidan. Två blindlådor på vänstra sidan. L 85, B 57, H 76.

Bruksslitage. Smärre slitage.

Lähtöhinta
7 000 SEK