DEKORFRAGMENT, 4 delar, Kina, 1800/1900-tal.

Dekor skuren i trä i form av prunuskvist med fåglar, interiörer med möbler och blommor samt trädgårdsmotiv. Bemålat i främst guld samt rött. L 20-33.

Skador. Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK