KUNGLIG GÅVOBOK, "Socken Apothek och någre hus-kurer..", andra upplagan Stockholm 1771.

Halvfranskt skinnband.

Slitage, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt samtida bläckinskrift: "Koning Gustaf IV Adolph som allernådigst gifvit mig denna bok d 27 martii 1795, Lars stenberg"

Lähtöhinta
2 000 SEK