BORDSLAMPA, empirestil, 1900-talets första hälft.

Ek. Fyrkantig sockel på mässingtassar. Ovanpå pelare som bär upp en kolonn som avslutas med lamphållaren. Mässing detaljer. H ca 77.

Bruksslitage. Smärre märken och repor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 000 SEK