SERVISDELAR, 69 st, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-tal.

9 kaffekoppar med fat. Kaffekanna. Mjölkkanna. Sockerskål med lock. Såsbåt på fot. 6 uppläggningsfat. 2 uppläggningsskålar. 12 mindre tallrikar. 12 assietter. 12 djupa tallrikar. 12 tallrikar.

4 fat medföljer. 1 kopp, sockerskål samt mjölkanna med lagning. Tallrik med flisa.

Lähtöhinta
3 000 SEK