PRAKTPOKAL, underhaltigt silver, nyrenässans, TH Müller, Tyskland, dat 1897, vikt ca 1400 gram.

Balusterformat ben, rik dekor av girlander, frukter, beslagsdekor, änglahuvuden. Rund välvd fot. H 37.

Slitage, bucklor, omfattande gåvogravyr.

Lähtöhinta
8 000 SEK